Noc Zawodowców

W piątek 7 października w godzinach popołudniowych, uczniowie klas ósmych pod opieką pań: Małgorzaty Terleckiej, Anny Chmury oraz Magdaleny Kozak-Jabłońskiej, wzięli udział w "Nocy Zawodowców". Impreza cyklicznie organizowana jest przez Zespół Szkół im. H. Cegielskiego w Chodzieży oraz CWRKDiZ w Pile i ma na celu przybliżenie uczniom zalet kształcenia branżowego i technicznego.
Po przywitaniu ponad 500. uczestników z okolicznych szkół, rozmowach z przedstawicielami samorządów, organizacji i pracodawców, ósmoklasiści odwiedzili przygotowane stanowiska warsztatowe i w praktyce sprawdzili swoje predyspozycje w zawodach takich jak: hydraulik, spawacz, krawiec, mechanik samochodowy, elektryk, specjalista ds. reklamy i wielu innych. Wieczór zakończył efektowny pokaz "Światło i dźwięk". Uczestnictwo w "Nocy Zawodowców" wynika z realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowego oraz programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły. Było też okazją do integracji, poszerzenia horyzontów oraz zebrania informacji na temat wyboru dalszej ścieżki kształcenia.