Gminny Konkurs Gawędziarski

Miło nam poinformować, że Ania Ziemann, uczennica klasy IV a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu, zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie Gawędziarskim
,, LITERACKO ZAKRĘCENI" pod Honorowym Patronatem Burmistrza Ujścia Pana Romana Wroteckiego. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Ujskiej, a jego myślą przewodnią był motyw niezwykłego świata. Poza Anią naszą szkołę pięknie reprezentowała również Zosia Strońska z klasy V b. Na scenie uczestnicy musieli przedstawić swoją interpretację tekstu prozatorskiego. Wystąpienie trwające około pięciu minut musiało być wygłoszone z pamięci. Jury oceniało opanowanie tekstu, sposób prezentacji, rekwizyty. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, w której to właśnie pierwsze miejsce zajęła nasza uczennica Ania Ziemann oraz uczniowie klas VII-VIII. Anię i Zosię do konkursu przygotowywała Pani Dorota Bednarska-Pyszniak.
Gratulujemy Ani i Zosi odwagi oraz dziękujemy, że tak ładnie zaprezentowały naszą szkołę!