Zakończenie Roku Szkolnego

W upalne przedpołudnie 23 czerwca 2023 roku społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu obecna w UDK pożegnała rok szkolny 2022/2023. Za nimi trudny czas nauki i starań o jak najlepsze wyniki. W uroczystości towarzyszyli im rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wydarzenie to, jak co roku było pełne radości i emocji dla wszystkich uczestników.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, musieliśmy podzielić uroczystości na trzy tury. Jako pierwsi odebrali swoje świadectwa uczniowie klas I – III. Następnie na scenie Ujskiego Domu Kultury cenzurki swoim wychowankom przekazali wychowawcy klas IV – VII. Podczas tej części wyróżniono najlepszego ucznia w kategorii klas IV – V – została nim ANNA ZIEMANN oraz w kategorii klas VI – VII – tytuł ten zdobył ANTONI KAMIŃSKI. Wyłoniono również najlepszych sportowców, wśród uczniów klas IV – V, to ANETA JAGŁA, wśród uczniów klas VI – VII tytuł zdobyło troje uczniów: KORNELIA TOMASZEWSKA, JAKUB KOŁACZ, OLIWIER ŁOJKO.

Najstarsi uczniowie przybyli na swoją część uroczystości o godz. 17:00. Jak zwykle był to najbardziej emocjonalny moment tego dnia, gdyż wchodząc do UDK młodzież mogliśmy nazywać ósmoklasistami, wychodząc stali się już dumnymi absolwentami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu. Wśród uczestników uroczystości zakończenia roku szkolnego klas ósmych byli obecni m.in.:  Burmistrz Pan Roman Wrotecki oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Cecylia Witczak.

Podczas każdej z części Dyrektor szkoły - Marek Kamiński podziękował uczniom za wytężoną pracę, udział w konkursach i licznych przedsięwzięciach realizowanych przez szkołę. Następnie wraz z przewodniczącą Rady Rodziców – panią Anną Skonieczną oraz paniami Wicedyrektorkami: Sylwią Wieczorek i Pauliną Strychalską wręczył wyróżnienia i nagrody najlepszym uczniom. Tytuł Najlepszego z Najlepszych (uczeń z najwyższą średnią ocen) zdobył JAN ZGORZAŁY, Złotym Absolwentem (uczeń w wysoką średnią ocen oraz reprezentant szkoły w największej ilości konkursów) została KALINA GRZESZCZAK.  Najlepszym sportowcem okazała się LENA SÓWKA.

Wybrani uczniowie otrzymali też statuetki za szczególne osiągnięcia sportowe, które wręczył Dyrektor Szkoły wraz z Panem Burmistrzem, który był ich fundatorem. Za wysokie osiągnięcia w konkursach otrzymało też dwoje uczniów: MICHAŁ ZBARACKI - Wicemistrz Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz MARTA SARAPUK – finalistka II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego jest zawsze szczególnym momentem, który umożliwia społeczności szkolnej podsumowanie minionego roku oraz celebrowanie osiągnięć uczniów. To także doskonała okazja do podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud włożony w edukację i rozwój uczniów.

Wszyscy uczniowie i ich rodzice mogli cieszyć się występami artystycznymi – przygotowanymi – wprzypadku klas I – III przez uczniów klas trzecich wraz z wychowawczyniami panią Ewą Wypusz oraz panią Elżbietą Czyżewską, w części przeznaczonej dla klas IV – VII – panią Kamilę Niezborałę, która zaprezentowała mistrzowsko wyreżyserowany filmik podsumowujący całoroczną szkolną pracę i dzieci, i nauczycieli a w czasie uroczystości dla klas ósmych – przez te właśnie klasy pod opieką wychowawców – panią Małgorzatę Terlecką, panią Annę Chmurę oraz pana Krzysztofa Koteckiego. Podczas występów mieliśmy świetną okazję podzielić się wzruszeniami i uśmiechami. To spotkanie zostanie w pamięci wszystkich uczestników na długo i z pewnością przyniesie radość i inspirację na nadchodzące wakacje.