Rekolekcje, Jasełka i Kolędy

Ostatnie dni przed Świętami były dla naszej szkoły okazją do chwili refleksji nad ich znaczeniem i przesłaniem. Pomocą w tym służyły rekolekcje adwentowe, które przeżywaliśmy w środę 21 grudnia. Katechezę wygłosił dla nas ks. Artur, salezjanin z Poznania, który jest dyrektorem tamtejszego domu dziecka. Z tej perspektywy starał się ukazać uczniom, co mogą zrobić, aby Pan Bóg się w nich narodził i aby jeszcze lepiej przeżyć Święta w swoich rodzinach. Przedłużeniem rekolekcji było przygotowywanie kartek świątecznych dla podopiecznych domu dziecka oraz serduszek z dobrymi uczynkami, które pojawią się przy żłobku w kościele parafialnym. Zwieńczeniem adwentowych przygotowań do Świąt były występy artystyczne przygotowane przez naszych uczniów, które odbyły się w czwartek 22 grudnia. W klasach 1-4, pod opieką katechetki p. Doroty Zielińskiej, dzieci przygotowały koncert kolęd. Każda z klas zaprezentowała jedną kolędę, wprowadzając nas w ten sposób w atmosferę Bożego Narodzenia. Klasy 5-8 uczestniczyły w Jasełkach, które przygotowały klasy 7b i 7c pod opieką wychowawców - p. Bożeny Straśko, p. Krzysztofa Koteckiego, a także ks. Rafała Wojciechowskiego. W krótkim przesłaniu młodzi aktorzy ukazali, że to miłość jest najważniejsza w tym świątecznym czasie. Siódmoklasiści przygotowali także, tradycyjny w naszej szkole, występ kolędników, którzy po Nowym Roku odwiedzą zaprzyjaźnione instytucje w Ujściu.