Ferie zimowe

Zimowe ferie rozpoczęły się! Będzie to czas: wolnych dni spędzonych na zabawie, odpoczynku od zajęć szkolnych, beztroskich zabaw na śniegu ( kto wie?); jednak nie będzie to czas wolny od troski o własne bezpieczeństwo. Aby te ferie upłynęły nam w zdrowiu w piątek uczniowie wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez ujskich policjantów( przybyłych na zaproszenie pana dyrektora Marka Kamińskiego).
Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Policjant przypomniał wychowankom o odpowiednich zachowaniach na drodze; Przestrzegał przed urządzaniem ślizgawek na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach; Zwrócił uwagę na fakt, że zjazdy na sankach powinny odbywać się tam, gdzie górki nie kończą się na ruchliwych drogach, lecz w bezpiecznych miejscach; Zauważył także, że uczeń przebywający sam w domu może również stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Funkcjonariusz opowiedział o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami, a także o zagrożeniach mogących spotkać najmłodszych.
Drodzy Uczniowie, życzymy Wam radosnych, pełnych bezpiecznych wrażeń ferii zimowych.