Mistrzowie Sportu w Szkole Podstawowej w Ujściu

Wzruszenie, duma i nostalgia - towarzyszyły uroczystemu spotkaniu, które odbyło się we wtorek, 12 marca oraz w czwartek, 14 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu. Specjalnie powołana kapituła dokonała wyboru kandydatów do tytułu Najlepszych Sportowców w historii Szkoły Podstawowej. Przybyłych gości w murach szkoły powitał Dyrektor Marek Kamiński wraz z nauczycielem wychowania fizycznego - wieloletnim trenerem Czesławem Rajewiczem oraz Pawłem Rowickim (członkowie Kapituły).
Spotkanie miało swoją wyjątkową oprawę - było połączone z odsłonięciem tabliczki z nazwiskiem na "ścianie" sław sportowych w szkole, znajdującej się przy ul. Staszica 46. To symboliczne działanie stanowiło hołd dla talentu i determinacji osób, które odniosły sukcesy sportowe w murach tejże szkoły.
W spotkaniu wzięli udział: Franciszek Potoczko, Monika Rajewicz, Urszula Nowak, Arkadiusz Skonieczny, Krzysztof Wierciak, Grzegorz Hryniewicz, Małgorzata Dębosz, Katarzyna Strógarek, Czesław Rajewicz, Zuzanna Niedźwiecka, Waldemar Strógarek, Jerzy Rajewicz, Rafał Hryniewicz, Maciej Izban, Maciej Flejszerowicz, Marcin Koza, Piotr Szypryt, Anna Meszyńska, Grzegorz Rejewski, Michał Kamiński, Dominika Wiedera, Marta Rejewska, Weronika Odor, Elżbieta Dębosz, Paweł Rowicki.
Po ceremonii odsłonięcia tabliczek, Dyrektor Marek Kamiński zaprosił gości na spacer po budynku szkoły. Uczestnicy z zachwytem przyglądali się ogromnym zmianom, jakie tu zaszły przez lata. To niezwykłe wydarzenie stanowiło okazję nie tylko do celebracji osiągnięć sportowych, ale również do refleksji nad przemianami w placówce.
Spacer po szkole był okazją do wspomnień i rozmów. Sportowcy, którzy wspólnie spędzili wiele godzin na treningach i zawodach, dzielili się swoimi wspomnieniami, wzruszeniami i anegdotami z minionych lat. Na zakończenie spotkania, uczestnicy udali się do pokoju nauczycielskiego, który dla wielu z nich był niegdyś niedostępny. Tam czekała na nich kawa i słodki poczęstunek, a atmosfera była nacechowana ciepłem i życzliwością. Rozmowy nie milkły, a śmiech towarzyszył wszystkim do samego końca.
Wydarzenie to nie tylko uhonorowało osiągnięcia sportowe, ale również stało się okazją do integracji oraz do zacieśnienia więzi międzyludzkich. Była to chwila refleksji nad przeszłością, celebracji teraźniejszości i nadziei na przyszłość, w której talenty młodych sportowców będą kontynuować swoją drogę ku jeszcze większym sukcesom.
Spotkania i pamiątkowa fotorelacja z kolejnymi Mistrzami Sportu już wkrótce…