Uroczyste pasowanie na ucznia

Dzień 30 września 2016r. w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy Ia. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu.

Wszystkich przybyłych gości, rodziców, uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli serdecznie powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica –Marta Rowicka.

Następnie uczniowie z klasy III a i III c przedstawili program artystyczny. Dzieci z klasy I a, chcąc zamieszkać  w „Krainie Tańca i Śpiewu”, w „ Krainie Życzliwości” i w „Krainie Wiedzy" pięknie zaprezentowały swoje umiejętności i wiadomości. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Marek Kamiński dokonał pasowania na ucznia. Uroczystość pasowania była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w naszej pamięci.

D. Męcina