Dzień Papieski

9.10.2016 roku przeżywaliśmy kolejny Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem były słowa naszego Patrona "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Uczniowie klasy VI a, VI b i V a na Mszę Świętą o godzinie 11:00 przygotwali montaż słowno- muzyczny oraz liturgię słowa. Wykonawcy wcielili się w wybranych świętych, którzy swoim życiem świadczyli o miłosierdziu. Byli to święci: Jan Paweł II, Ojciec Maksymilian Kolbe, Brat Albert, Siostra Faustyna Kowalska, Ojciec Pio, Teresa z Kalkuty. Dla społeczności szkolnej wykonawcy wystąpili w poniedziałek na apelu, który rozpoczął pan dyrektor Marek Kamiński. Krótkie przypomnienie życia świętych niech będzie zachętą do służby drugiemu człowiekowi. Program przygotowały p. Lidia Banasińska, p. Karolina Jagodzinska- Pytel oraz p. Dorota Zielińska.