Turniej Leśny

6 października 2016 roku na Ścieżce Dydaktycznej ,,Leśnik Gospodarzem Lasu" Nadleśnictwa Sarbia po raz siedemnasty rozegrany został Turniej Leśny. Jego głównym celem było propagowanie wiedzy leśnej i przybliżania pracy leśnika najmłodszym pokoleniom.

Do konkursu przystąpili uczniowie z 15 szkół podstawowych i 9 gimnazjum z powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego, pilskiego, chodzieskiego i obornickiego z zasięgu administracyjnego Nadleśnictwa Sarbia.

Naszą szkołę reprezentowali: Agata Męcina, Julia Twardecka, Adam Rychlik i Anna Mikołajewska pod opieką p. Wiesławy Rajewicz.

Zadania turniejowe nie należały do najłatwiejszych. Uczniowie musieli wykazać się   wiedzą teoretyczną oraz praktyczną znajomością zagadnień z dziedziny leśnictwa, np. rozpoznawanie owoców, nasion, szyszek gatunków drzew i krzewów, rozpoznawanie drzew na podstawie próbek drewna. Wykazanie się znajomością form i sposobów ochrony środowiska, zasad hodowli lasu oraz tematyką myśliwską, gwarą łowiecką, gospodarką łowiecką, określanie szacunkowej miąższość drzew stojących. Zdaniem organizatorów prezentowany poziom wiedzy uczestników był wysoki, a walka zaciekła i wyrównana.

Drużyna z naszej szkoły wywalczyła trzecie miejsce.

Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Nadleśnictwa Sarbia za możliwość udziału w tak wspaniałej imprezie- Turnieju Leśnym.

W.Rajewicz