„I Ty możesz pomóc zwierzętom leśnym”

,,Lśniący, gładki kasztan,

Miło mieć go w ręce

Schowam do kieszeni,

Przyniesie mi szczęście.’’

Uczniowie z naszej szkoły doskonale rozumieją konieczność dokarmiania zwierząt zimą. Wiedzą, że gdy przyjdzie mróz i spadnie śnieg, zwierzętom w lesie bardzo ciężko jest samodzielnie zdobyć pożywienie. Dlatego, jak co roku wszyscy – dzieci, rodzice, pracownicy szkoły zbierali w ramach pomocy zwierzętom leśnym kasztany i żołędzie. W dniach 26-28.09.2016 r. uzbieraliśmy dużo, ale na prośbę rodziców wznowiliśmy akcję w dniu 03.10 br. to był strzał w dziesiątkę zebraliśmy tyle, że podstawiona przyczepka okazała się za mała i musiał przyjechać dodatkowy samochód. Niezwykłym zaangażowaniem wykazali się rodzice, którzy wspólnie z dziećmi znosili nierzadko całe worki wypełnione po brzegi kasztanami. Wszystkie worki zostały dokładnie zważone i okazało się, że tym razem zgromadziliśmy ok.1906 kg.

Klasa, która najwięcej zebrała kasztanów to

IVb – 405,1 kg wych. A. Mierzwa,

na kolejnych miejscach znalazły się:

klasa  IIb – 361,7 kg wych. B. Derkowska

klasa IIIa – 280 kg wych.D.Marciniak

klasa IIc – 199 kg wych. M. Kamińska

klasa IIIc – 163 kg wych. D. Męcina

klasa IIIb – 136 kg wych. E. Czyżewska

klasa Vb -124 kg wych. N. Piątek

Indywidualnie najwięcej kasztanów i żołędzi zebrali:

Martyna Skibińska z klasy IV b – 203,5 kg

Liliana Andrzejak z klasy II b – 139,8 kg

Eliza Retkowska z klasy III a – 133,3 kg

Marcelina Borzych z klasy II b - 128,2 kg

Filip Kamiński z klasy III c – 127 kg

Anastazja Balcerowska z klasy II c - 120 kg

Na pewno w przyszłym roku, gdy nadejdzie jesień, znów wybierzemy się z koszami na kasztany by pomóc naszym leśnym przyjaciołom przetrwać trudne zimowe dni.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie w tą zbiórkę. Dziękuję  Wiesławie Rajewicz i Małgorzacie Kujawie oraz uczniom z klasy VIB Julii Miciukiewicz, Kewinowi Kossak, Bartoszowi Sadowskiemu, Nikodemowi Rozynek, Dawidowi Gładych i Krzesimirowi Bryszewskiemu za pomoc podczas zbiórki kasztanów.

M. Lorczyk