Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

1 października rozpoczyna się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tradycja tego święta ma już 17 lat. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkoła. Celem tej akcji jest promowanie bibliotek i czytelnictwa. W drugim tygodniu uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawych pozycji książkowych, które podczas przerw czytała pani Maria Frajtak. Od 17 do 21 października dzieci słuchały książek, które każdego dnia czytał nauczyciel. W każdej klasie wybrany został strażnik książki, który pilnował czasu . Uczniowie wykonali również zawieszki promujące książki. Na zakończenie każda klasa wykonała plakat, który zachęca do czytania. Miejmy nadzieję, że dzięki tej akcji nasi uczniowie chętnie będą sięgali po książki.