Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2016 roku to 98 rocznica odzyskanie przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe. Obchodzimy je dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to po 123 latach wyrwaliśmy się spod obcego panowania. Z tej okazji uczniowie kl. IIa i kl. IIb przygotowali uroczysty apel. Mali wykonawcy zaprezentowali wiersze, które opowiadały o trudnej historii naszego kraju, a także o pięknie naszej ojczyzny. Drugoklasiści odśpiewali również piosenki, w których usłyszeliśmy, że dzięki naszym przodkom możemy cieszyć się wolnym i niepodległym państwem, że pomimo trudności Polska zawsze zwycięży. Uczniów do apelu przygotowały: p. Beata Derkowska oraz p. Joanna Nowacka.