VI Powiatowy Konkurs Poezji Maryjnej pt: „Maryja Matka Pana”. .

3 grudnia br. o godzinie 9.00 w Salezjańskiej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Pile odbył się VI Powiatowy Konkurs Poezji Maryjnej. W auli szkolnej zebrało się 60  uczestników , aby w trzech kategoriach wiekowych zaprezentować przygotowane przez siebie wiersze. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z kl. VI a i IV a.:

Oliwia Tuliszewska recytowała utwór Romana Brandstaettera -”Anioł Pański”,

a Szymon Górzny „Pieśń o Najświętszej Pannie Częstochowskiej” autorstwa Franciszka Karpińskiego.

Komisja nie miała łatwego zadania. Wykonanie wszystkich utworów było na bardzo wysokim poziomie. Poezja Maryjna płynąca z ust młodych artystów, poruszała  serca słuchaczy i napełniała dumą obecnych rodziców i opiekunów. Wśród nagrodzonych znalazł się  Szymon Górzny, otrzymał jedno z dwóch wyróżnień w kategorii klas IV-VI. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Cieszymy się, że nasi uczniowie wbrew dzisiejszej modzie sięgają po poezję, aby ubogacać swoje wnętrze. Serdecznie dziękujemy pani Marioli Karbownik za cenne wskazówki i pomoc w odkrywaniu piękna poezji, a rodzicom za obecność i wspieranie swoich pociech. Mamy nadzieję, że udział naszej szkoły w tym konkursie stanie  się piękną tradycją.

Lidia Banasińska