Chór szkolny „Akolada” na ujskiej scenie.

I semestr tego roku szkolnego był dla naszego chóru bardzo pracowity.               1 października 2016roku, w Ujskim Domu Kultury, „Akolada” nagrała pierwszą w swojej historii płytę z piosenkami. Nagranie poprzedzone było wieloma próbami i wszyscy – chórzyści i dyrygentka zespołu, pani Magdalena Kozak-Jabłońska – włożyli w przygotowanie do tego wydarzenia wiele wysiłku. Promocja płyty miała miejsce na uroczystym koncercie  dnia 3 grudnia 2016 roku na scenie UDK. Tego dnia było z nami wielu znakomitych gości – Starosta Powiatu Pilskiego, pan Eligiusz Komarowski, Wicestarosta, pan Stefan Piechocki, Burmistrz Ujścia, pan Roman Wrotecki, Przewodniczący Rady Miejskiej  w Ujściu, pan Marek Jankowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, pan Janusz Chamarczuk, Dyrektor Ujskiego Domu Kultury, pan Przemysław Zdunek, Prezes  Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, pani Estera Serówka, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, Dyrekcja naszej szkoły,  rodzice i najbliżsi  młodych chórzystów oraz absolwenci naszej szkoły, kiedyś chórzyści „Akolady”.  Koncert był także okazją do zaprezentowania dorobku i dotychczasowych osiągnięć naszego szkolnego chóru oraz przedstawienia logo zespołu.  Jeszcze nie opadły emocje   i wzruszenia po grudniowym, muzycznym wydarzeniu, a już mogliśmy ponownie zaprezentować nasze wokalne umiejętności w kolejnym koncercie   z cyklu „Ujskie Kolędowanie” przygotowanym przez Ujski Dom Kultury. Dnia 20 stycznia, w towarzystwie zespołu wokalnego „Kasztelanki” oraz chóru „Milenium” prowadzonych przez pana Marka Frąckowiaka, „Akolada” wykonała kolędy i piosenki świąteczne. Koncert był pięknym i miłym spotkaniem pasjonatów śpiewu i zbiorowych wykonań.  Zakończył się wspólnym zaśpiewaniem piosenki świątecznej „Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się” z repertuaru Grzegorza Markowskiego. Po feriach chór intensywnie przystępuje do pracy nad nowym repertuarem, ponieważ w nowym semestrze czeka nas wiele muzycznych wyzwań i koncertów, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Magdalena Kozak-Jabłońska