"I love English"

We wtorek 14 lutego 2017r. odbył się V Międzyszkolny  Konkurs  Języka Angielskiego "I love English" zorganizowany przez Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Ujściu. W konkursie udział wzięły cztery trzy osobowe zespoły ze wszystkich szkół gminy Ujście, zarówno klas I gimnazjum jak i szóstych szkół podstawowych. Szkołę Podstawową w Ujściu reprezentowali uczniowie klasy VIa Maja Disterheft, Maksym Ślugajski i Matylda Rylska. Drużynowo zmierzyli się z pięcioma zadaniami: wypisywanie słów na wylosowaną literkę w trakcie jednej minuty, zapamiętywanie obrazków i słów związanych z domem, czy też wyszukiwanie słów w wykreślance. Ostatnie, piąte zadanie, dotyczyło wiedzy o Szkocji. Uczniowie odpowiadali na 20 pytań z quizu opracowanego na podstawie informacji umieszczonych w anglojęzycznej wikipedii.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z ujskiego Gimnazjum, drugie uczniowie  z Szkoły Podstawowej w Ujściu, trzecie uczniowie z Nowej Wsi Ujskiej, czwarte uczniowie Zespołu Szkół w Kruszewie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody - słowniki języka angielskiego - ufundowane przez pana burmistrza Romana Wroteckiego.

Kamila Niezborała