Rekolekcje 2017

Jezus moim superbohaterem- pod takim hasłem przeżywaliśmy                w   naszej szkole rekolekcje wielkopostne.   Spotykaliśmy się w dniach od 06.03 do 08.03. br. w dwóch grupach wiekowych I-III i IV-VI. W Ujskim Domu Kultury dzieci uczestniczyły w naukach rekolekcyjnych prowadzonych przez panią Basię i panią Anię z Inowrocławia. Katechetki przybliżyły nam życie św. Kateri Tekakwity oraz św. Faustino Perez- Manglano Margo, którzy w bohaterski sposób świadczyli o miłości do Jezusa. W związku z tematem poszczególne klasy wraz z wychowawcami wykonały piękne, kolorowe totemy. Zawodom sportowym w tym roku patronował bohater Starego Testamentu- Mojżesz. Nauka końcowa dotyczyła SUPERBOHATERA, którym jest Pan Jezus. Po konkurencjach pan dyrektor Marek Kamiński wręczył pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie rekolekcji odbyła się Msza Święta, w której dzieci czynnie uczestniczyły, przygotowując oprawę liturgiczną.

L. Banasińska

D. Zielińska