Pierwszy Dzień Wiosny

To już po raz piąty uczniowie ujskiej podstawówki powitali wiosnę zdrowo i sportowo. Dzień rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnych dotyczących zdrowego odżywiania w klasach z wychowawcami.

Około godziny 8.30 uczniowie przeszli do UDK gdzie spotkali się z żużlowcami Polonii Piła. Wśród zaproszonych gości byli zawodnicy: Adrian Cyfer, Paweł Staniszewski, Kacper Grzegorek. Gościliśmy również członka klubu Ireneusza Ślebiodę oraz przedstawiciela grupy kibiców Ultras Polonia Piła Dawida Kirdzika. To oni przygotowali dla uczniów mini konkurs z wiedzy żużlowej, który zakończył się upominkami i wspólnymi zdjęciami. Dyrektor Marek Kamiński przekazał symbolicznie klucz władzy przewodniczącej samorządu uczniowskiego Marcie Rowickiej.

Po atrakcjach żużlowych uczniowie klas IV-VI udali się do budynku szkoły na zajęcia taneczno-sportowe przygotowane przez Anetę Szadzik, Sonię Szwałek i Natalię Charę z zespołu „Hajdasz”. Młodsi uczniowie w tym czasie przeszli do stołówki szkolnej na pyszne wiosenne śniadanie, które przygotowały uczennice z klasy VIa z nauczycielkami oraz dyrektorem szkoły. Jak zwykle specjalność dyrektora, bułeczki z twarożkiem, cieszyły się wśród uczniów największym powodzeniem.

W tym szczególnym dniu nie brakowało atrakcji. Uczniowie przygotowywali plakaty z wychowawcami na temat „Przepis na zdrowego człowieka” i „Zdrowo i sportowo”. Najciekawiej przebrana klasa otrzymała kosz owoców ufundowany przez Rade Rodziców. W tym roku nagrodę otrzymała klasa IIIb pani Elżbiety Czyżewskiej.

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, a jednocześnie uczyli zasad zdrowego życia. Dziękuję dyrekcji szkoły, nauczycielom, wychowawcom  i uczniom za udział i zaangażowanie w corocznej wiosennej zabawie.

Mirosława Lorczyk