Bajkowy dzień w szkole

W środę, 26 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich    w naszej szkole pojawiły się postacie z różnych bajek, baśni i powieści.  Na szkolnych korytarzach można było spotkać Małego Księcia, Króla Lwa, Kota w butach, księżniczki z różnych bajek, Czerwonego Kapturka, Pinokia i wielu innych wspaniałych bohaterów . Dzień został zaakcentowany również dlatego, gdyż uczestniczymy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych oraz zachęcanie dzieci do regularnego wypożyczania książek  z bibliotek szkolnych. Uroczystość odbyła się w Ujskim Domu Kultury, gdzie obejrzeliśmy sztukę teatralną pt. ,, Dwie Dorotki’’ przygotowaną przez dzieci    z ,, Kółka biblijnego” i p. Lidię Banasińską z udziałem szkolnego chóru Akolada.

Wyróżnienie za najlepsze przebranie otrzymali : Adam Ziemann kl. II a, Liliana Andrzejak kl. II b, Kuba Łukaszewski kl. II c, Karol Nowaczyk kl. III b, Franciszek Maziarz kl. IV b, Karol Pawłowski kl. V b, a najliczniej przebrani byli uczniowie klasy V a wraz z wychowawcą p. Pawłem Rowickim.

Bajkowy dzień utrwalony został na pamiątkowych zdjęciach.  Ten radosny i kolorowy dzień długo pozostanie w naszej pamięci i na pewno zmobilizuje uczniów do czytania książek i poznawania nowych bohaterów literackich.

M. Frajtak