Muzyczne prezenty na urodziny Patrona.

18 maja od wielu lat w naszej szkole jest datą o szczególnym znaczeniu. To dzień, w którym urodził się nasz Patron oraz dzień, w którym cała szkolna społeczność uczestniczy w Koncercie Urodzinowym „Piosenka dla Jana     Pawła II”. Tak było i w tym roku. W gronie zaprzyjaźnionych szkół i przedszkola z terenu gminy Ujście oraz szkół papieskich z Piły i Lipin spędziliśmy czwartkowe przedpołudnie w Kościele św. Mikołaja słuchając piosenek przygotowanych specjalnie na tę okazję. Ponieważ hasłem przewodnim tegorocznego XII Koncertu Urodzinowego były słowa Papieża-Polaka „Od dziecka lubiłem książki…” wśród młodych wykonawców pojawiły się i postaci bajkowe, i bohaterowie szkolnych lektur, i entuzjaści czytania. Wszyscy wykonawcy po swojej prezentacji otrzymali pamiątkowe zakładki podarowane nam przez Burmistrza Ujścia, Romana Wroteckiego, a dyrektor szkoły, Marek Kamiński dyrektorom szkół i przedszkola wręczył podziękowania za udział w naszej muzycznej uroczystości. Przygotowały ją, jak co roku: Lidia Banasińska, Magdalena Kozak-Jabłońska i Dorota Zielińska. Pięknym zakończeniem Koncertu było wspólne zaśpiewanie piosenki „Uczeń pierwszej klasy”.Śpiewali wszyscy: i duzi, i mali, goście i gospodarze, a przewodził temu chór szkolny „Akolada”. Rozśpiewani, uśmiechnięci po urodzinowym spotkaniu rozeszliśmy się mówiąc sobie: „do zobaczenia za rok”.

M. Kozak- Jabłońska