Mały Geniusz 2017

Mały Geniusz 2017 to  Marcin Łukasiewicz uczeń STO Piła.

Geniusz Albert Einstein powiedział: "Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Nigdy nie trać świętej ciekawości". Mały Geniusz 2017 - Marcin Łukasiewicz - uczeń STO w Pile wykazał się ogromną wiedzą.

Już po raz kolejny, 30 maja 2017r. odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy "Mały Geniusz". Finał miał miejsce w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu oraz w Ujskim Domu Kultury. Patronat nad imprezą objął Starosta Pilski i Burmistrz Ujścia. Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień      i zainteresowań uczniów, wyłonienie najzdolniejszych z powiatu pilskiego.

Laureat otrzymał rower górski, ufundowany przez sponsora: firmę Plastwil, a pozostali finaliści - atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Ujścia.

II miejsce zdobył Wiktor Hoffmann - uczeń SP Wysoka

III miejsce - Oskar Kuśmider - uczeń SP7 Piła.

Uczennica naszej szkoły - Małgorzata Tyrańska, zajęła VI miejsce. Atrakcyjność konkursu sprawiła, iż dyrektorzy zgłosili około 40 laureatów eliminacji szkolnych.

Po raz kolejny, pomysłodawca konkursu Pan Marek Kamiński stanął na najwyższym poziomie organizatorskim. Zapewnił doskonałą atmosferę, dostarczył wielkich emocji na miarę widowiska sportowego, a zaproszeni goście, opiekunowie i uczniowie szkół podstawowych kibicowali wszystkim finalistom.

Zapraszamy za rok.

Przewodnicząca Jury