Wielka Drużyna Zielonych w Ujściu

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu dołączyli do Wielkiej Drużyny Zielonych. 24 maja podpisano porozumienie o utworzeniu Klasy Patronackiej. Miasto i Gminę Ujście reprezentował Burmistrz Roman Wrotecki, natomiast szkołę dyrektor Marek Kamiński. Z ramienia Związku Międzygminnego umowę podpisali Przewodnicząca Zarządu Związku Małgorzata Sypuła oraz zastępca Przewodniczącej Zarządu Jacek Bogusławski. Celem utworzenia klasy patronackiej jest rozpowszechnianie proekologicznego myślenia i ochrony środowiska od najmłodszych lat. Zadania będą realizowane w przyszłym roku szkolnym przez uczniów  klasy III c pod opieką nauczyciela przyrody. Uroczystość podpisania porozumienia uświetnił występ artystyczny uczniów oraz wspólne śpiewanie piosenek. Schody edukacyjne, które otrzymała szkoła, codziennie będą przypominać o przyjmowaniu właściwych postawach wobec środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że oxytree- czyli drzewo tlenowe, przez wiele długich lat cieszyć nas będzie swoim widokiem i pełnić swoją rolę, czyli pochłaniać dwutlenek węgla i produkować tlen.

Wielka Drużyna Zielonych z Ujścia już rozpoczęła swoją misję. Dzieci wraz z panem dyrektorem i opiekunką posadziły drzewko i troskliwie się nim zajmują.

W. Rajewicz