Giełda Szkół Ponadpodstawowych

Wybór ścieżki zawodowej i kierunku dalszego kształcenia to ważny etap w życiu młodego człowieka. Aby ułatwić uczniom klas ósmych podjęcie właściwej decyzji, w dniu 14 marca odbyła się w naszej szkole coroczna Giełda Szkół Ponadpodstawowych. Swoją ofertę na rok szkolny 2023/2024 zaprezentowało czternaście placówek z Piły, Chodzieży i Czarnkowa. Gościliśmy przedstawicieli wszystkich pilskich szkół prowadzonych przez powiat. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały następujące szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół przy Teatralnej, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Gastronomicznych i Zespół Szkół Ekonomicznych. Ponadto gościliśmy: Centrum Kształcenia „Nauka” i TEB Edukacja oddział w Pile. Z ościennych powiatów obecne na naszej giełdzie były następujące szkoły: Zespół Prywatnych Szkół z Chodzieży, Zespół Szkół Leśnych z Goraja, Edukacja „Lubasz” z Lubasza oraz Prywatny Zespół Szkół z Czarnkowa. Prezentację zawodów rzemieślniczych i formy kształcenia zawodowego przedstawił uczniom przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych z Chodzieży.

Dyrektor szkoły, Pan Marek Kamiński powitał serdecznie gości i oficjalnie otworzył targi edukacyjne. Najpierw odbyły się krótkie prezentacje szkół, po których uczniowie podchodzili do stanowisk na indywidualne rozmowy. Oferta szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024 jest różnorodna i odpowiada potrzebom rynku w naszym regionie. Wszystkie stanowiska przygotowane przez szkoły cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.  Mamy nadzieję, że każdy ósmoklasista znajdzie odpowiedni dla siebie kierunek kształcenia. Bardzo cieszymy się z obecności naszych absolwentów, którzy zawsze chętnie uczestniczą w targach edukacyjnych prezentując szkołę, w której obecnie kształcą się. Udział w giełdzie był okazją do rozmów z dyrektorem, wychowawcami, pedagogiem i nauczycielami. Nasi absolwenci zapewnili nas, że z sentymentem wracają do naszej szkoły. Korzystając z okazji, zwiedzili budynek szkolny i co nas cieszy, zauważyli duże zmiany w wystroju i wyposażeniu.

Życzymy uczniom klas ósmych trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Mamy nadzieję, że wybrana szkoła spełni oczekiwania młodych ludzi i umożliwi dalszy rozwój. Życzymy pomyślności.

Marzanna Polcyn