Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej

28 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej, zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie. Poetka urodziła się 2 lipca 1923 roku, zatem w tym roku obchodzimy Jej setne urodzinyZ tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił rok 2023 rokiem pisarki. Wisława Szymborska zmarła w 2012 r, ale jej wiersze zostały z nami i nadal zachwycają prostotą, ale jednocześnie głębokim intelektualizmem, o czym mieliśmy okazję przekonać się podczas przedpołudniowego konkursu, w którym 20 uczestników zaprezentowało 20 pięknych wierszy. Niektórzy na scenie czuli się jak w swoim żywiole, dla części był to prawdziwy sprawdzian autoprezentacji. Recytatorzy swoje poetyckie interpretacje, prezentowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6, w której III miejsce zajął nasz uczeń- Antoni Kamiński oraz uczniowie klas 7-8, w której zwyciężyła Kalina Grzeszczak. Wyróżnienie otrzymała Daria Sinkeverych.
Gratulujemy wszystkim , którzy spróbowali swoich sił, pokonując tremę i dając nam chwilę zachwytu nad pięknem poezji…
Dziękujemy Paniom polonistkom: Karolinie Jagodzińskiej-Pytel i Marioli Karbownik za przygotowanie uczniów