Europejskie Popołudnie z Ujską Podstawówką - kolorowe wydarzenie pełne kulturowych atrakcji

27 maja, w malowniczej scenerii w Ujściu na Bindudze, odbyło się Europejskie Popołudnie z Ujską Podstawówką. To niezwykłe wydarzenie, na które zaprosił Dyrektor Szkoły – Marek Kamiński we współpracy z Radą Rodziców z Przewodniczącą Anną Skonieczną na czele. zostało przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkoły, miało na celu promowanie różnorodności kulturowej państw europejskich i integrację lokalnej społeczności. Odbyło się wiele interesujących prezentacji, degustacji, pokazów i atrakcji dla wszystkich gości.
Jednym z głównych punktów programu było zaprezentowanie różnych państw europejskich przez uczniów. Każda klasa przygotowała prezentację, w której opowiadała o kulturze, historii, tradycjach i słynnych osobach z danego kraju. Były tańce, śpiewy i muzyka. Dzięki temu uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę o Europie i dowiedzieć się czegoś nowego.
Degustacja potraw narodowych była prawdziwą ucztą dla podniebienia. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali dania charakterystyczne dla różnych krajów europejskich. Stoiska pełne pyszności kusiły aromatem i smakiem, a wszyscy mogli spróbować regionalnych specjałów. Od włoskich makaronów po niemieckie kiełbaski, od francuskich serów po polskie pierogi - każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Pokaz pierwszej pomocy był doskonałą okazją do zdobycia praktycznych umiejętności. W czasie pokazu przeszkolone osoby prezentowały podstawowe techniki udzielania pomocy medycznej w nagłych sytuacjach.
Pokaz musztry wojskowej dostarczył niezapomnianych wrażeń dla wszystkich obecnych. Uczniowie w mundurach prezentowali synchronizowane ruchy i figury. To z pewnością zapadło w pamięć wszystkim widzom.
Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, takich jak malowanie twarzy, dmuchany zamek, wata cukrowa i popcorn. Dzieci mogły spędzić czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i czerpiąc radość z licznych atrakcji dostosowanych do ich wieku.
Nie można było zapomnieć o specjałach kuchni wielkopolskiej, które były serwowane dla wszystkich gości. Szkolna kuchnia zatroszczyła się o to, by nie zabrakło pysznych dań, reprezentujących tradycję i smaki regionu.
W przerwach między atrakcjami wszyscy mogli odpocząć przy kawie lub herbacie, delektując się słodkim poczęstunkiem. Stoły pełne ciast, babeczek i innych smakołyków przyciągały uwagę gości, którzy mogli częstować się słodkimi przysmakami.
Europejskie Popołudnie z Ujską Podstawówką było nie tylko okazją do poznania różnych kultur i smaków, ale również do integracji lokalnej społeczności. Dyrektor Szkoły Marek Kamiński, jako organizator, zadbał o to, aby wszyscy uczestnicy mogli czerpać radość ze wspólnie spędzonego czasu.
Kochani Rodzice, osobiście jako Dyrektor Szkoły, pragnę złożyć Wam ogromne, serdeczne podziękowania za całą pomoc, jaką okazaliście podczas przygotowywania naszego pikniku. Wasza wsparcie było nieocenione i przyczyniło się do tego, że impreza była tak udana. Wasza zaangażowana praca sprawiła, że każdy mógł cieszyć się wspaniałym dniem! Od dekoracji po przygotowanie pysznych potraw, wszystko było perfekcyjne dzięki Waszej trosce i staranności.
Wasza obecność i ciepło, które wnieśliście, sprawiły, że było jeszcze bardziej wyjątkowe. Wasza życzliwość i oddanie zawsze nas wzruszają i inspirują. Dziękujemy za to, że jesteście zawsze gotowi pomóc i wspierać nas w każdej sytuacji.
Wyrazy uznania i podziękowania kierujemy też do WSZYSTKICH OSÓB, które włączyły się w organizację naszego Europejskiego Popołudnia. To dzięki Wam mieliśmy okazję uczestniczyć w tak wyjątkowym i inspirującym spotkaniu. To było naprawdę wspaniałe i niezapomniane wydarzenie, które z pewnością przeszło na skalę europejską, a nawet światową.
To wyjątkowe wydarzenie w Ujściu na Bindudze pokazało, że różnorodność kulturowa może być źródłem inspiracji i wzajemnego zrozumienia. Mieliśmy wspaniałą okazję spędzić czas razem, świętując i ciesząc się życiem. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią Ujskiej Podstawówki i doświadczać tak wspaniałych inicjatyw. Nasz piknik był niezapomniany!