Upamiętniający Turniej Piłki Nożnej na Cześć Marka Gendery i Waldemara Krzeszewskiego

W dniu 24 września na boisku na Osiedlu Górnym w Ujściu odbył się wzruszający turniej piłki nożnej, mający na celu upamiętnienie dwóch postaci - Marka Genderę i Waldemara Krzeszewskiego. Impreza zgromadziła uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz drużyny dorosłych zawodników. Był to wyjątkowy dzień pełen emocji, sportowej rywalizacji oraz wspomnień o zmarłych.
Organizacją tego wydarzenia z pełnym zaangażowaniem zajmował się Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu, Pan Marek Kamiński, który dbał o każdy szczegół, by turniej był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Ważną rolę odegrali również sponsorzy: Powiat Pilski oraz firma voestalpine Fastening Systems Sp. z o.o., a także współpraca i wsparcie spółdzielni mieszkaniowej Olimp.
Nie tylko piłka nożna dostarczyła uczestnikom mnóstwo radości. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci. Zamek powietrzny, malowanie twarzy i słodka wata cukrowa sprawiły, że dzieci przeżywały fantastyczne chwile pełne uśmiechu i radości.
Na boisku można było obserwować zacięte pojedynki oraz niebanalne akcje piłkarskie, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych graczy. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
W kategorii zawodników dorosłych:
I miejsce – Błękitni Chodzież
II miejsce – Asfalt
III miejsce – Second Chance
Najlepszym piłkarzem w tej kategorii został Oliwier Kruk, najlepszym bramkarzem Dariusz Retkowski.
W meczu klas I lepsza okazała się klasa Ib, a najlepszym piłkarzem został Olivier Janke.
W pojedynku drugoklasistów zwyciężyła klasa II b, najlepszym piłkarzem- Olaf Hawrylczak.
Wśród klas III na podium stanęła klasa III b, a najlepszy wśród piłkarzy- Szymon Kin.
W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – klasa VI b
II miejsce – klasa VI a
III miejsce – klasa V b
Najlepszym piłkarzem został Oskar Kacała, najlepszym bramkarzem Mikołaj Lipiński
W kategorii klas VII – VIII:
I miejsce – klasa VII a
II miejsce – klasa VIII a
III miejsce – klasa VII b
Najlepszym piłkarzem wybrano Krystiana Ociepko, najlepszym bramkarzem Bartosz Rogala.
Oprócz emocji towarzyszących zawodom piłkarskim, uczestnicy mogli skosztować wybornych smaków. Pyszne ciasto drożdżowe, aromatyczna kawa i herbata zaspokoiły podniebienia wszystkich obecnych. Nie mogło również zabraknąć prawdziwej wielkopolskiej gościnności - na stołach królowała pyra z gzikiem, rozgrzewająca grochówka i smakowite hot dogi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych.
Turniej odbył się w doskonałej atmosferze, przy sprzyjającej pogodzie. Zawodnicy dawali z siebie wszystko na boisku, a kibice wspierali ich okrzykami i wiwatami. Prócz uczniów, rodziców i nauczycieli, w turnieju wzięli udział również zaproszeni goście, w tym starosta pilski Eligiusz Komarowski. Obecne były również rodziny zmarłych piłkarzy, żona Marka Gendery – Pani Danuta oraz ojciec Waldemara Krzeszewskiego – Pan Kazimierz. Ich obecność dodatkowo uświetniła to wyjątkowe wydarzenie, tworząc niepowtarzalny klimat i budując więź społeczności lokalnej.
Kolejny sukces turnieju, wspaniała pogoda i doskonałe nastroje uczestników oraz gości sprawiły, że ta niedziela pozostanie w pamięci wszystkich jako dzień pełen wspomnień, sportowej pasji i jedności. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko uczciło pamięć zmarłych, ale również połączyło społeczność lokalną, pokazując, jak silne mogą być więzi zbudowane wokół piłki nożnej i szlachetnych ideałów.