W dniu Edukacji Narodowej,

Wszystkim nauczycielom hołd składamy.

Wasza praca to skarb bezcenny,

W sercach uczniów blask niegasnący.

Tradycyjnie 14 października obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej, popularnie nazywane Dniem Nauczyciela. W tym roku obchody tego święta w naszej szkole odbyły się nieco wcześniej, już w piątek, 13 października. Był to dzień pełen wzruszeń, radości i wdzięczności, a wszystko to za sprawą uczniów, nauczycieli i rodziców.

Uroczysty apel z tej okazji przygotowały panie Małgorzata Kujawa i Maria Michalska, wspólnie ze swoimi wychowankami z klas 5a i 5b. Uczniowie całej szkoły, wraz z nauczycielami                                  i zaproszonymi gośćmi, zgromadzili się w Ujskim Domu Kultury. Apel rozpoczęła część oficjalna, podczas której Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Skonieczna razem z zastępczynią Panią Agnieszką Jagłą przekazały życzenia dla dyrekcji i wszystkich pracowników szkoły. To było wyjątkowe i wzruszające doświadczenie, dowód na to, że nasza praca jest ceniona i doceniana przez rodziców uczniów.

Następnie pan Dyrektor Marek Kamiński, w towarzystwie pań zastępczyń, Pauliny Strychalskiej                 i Sylwii Wieczorek, wręczyli wszystkim nauczycielom zasłużone nagrody. To była forma podziękowania za ich trud, zaangażowanie i wkład w rozwijanie wizerunku naszej szkoły. Nagrody te były dowodem uznania i motywacją do dalszej pracy. Jest nam niezmiernie miło, że możemy pracować w takich warunkach, otoczeni wsparciem dyrekcji i rodziców.

Jednym z ważnych punktów tej uroczystości było pożegnanie pani Marioli Karbownik, która przeszła w tym roku na zasłużoną emeryturę. Uczniowie, których pani Mariola była wychowawczynią, serdecznie podziękowali jej za ogromny wkład w ich wychowanie i naukę języka polskiego. To chwila, która na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowali uczniowie z klas piątych. Pod hasłem "Koncert Życzeń" uczniowie wystąpili w formie krótkich wierszyków                        i piosenek, w których wyrazili swoją wdzięczność za trud i zaangażowanie nauczycieli w codzienną naukę. Piosenki były wykonywane przez uczniów ze szkolnego chóru Akolada, prowadzonego przez panią Magdalenę Kozak-Jabłońską, której także serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc.

Uczennice z klasy 5a zaprezentowały również imponujący pokaz akrobatyczny, którym udowodniły, jak wiele zdobyły podczas czasu spędzonego w szkole. Cała grupa dziewczynek z obu klas piątych zatańczyła na zakończenie taniec, który wcześniej ćwiczyły z panią Jadwigą Nitek.

Na zakończenie apelu, uczniowie wręczyli pracownikom szkoły kwiaty jako wyraz wdzięczności za ich trud w kształtowaniu przyszłości młodych pokoleń. To była wyjątkowa okazja, aby podziękować naszym nauczycielom za codzienny trud i pasję, którą wkładają w pracę z uczniami.

Święto Edukacji Narodowej to czas refleksji nad rolą nauczycieli i ich wkładem w kształtowanie przyszłości młodych pokoleń. Wszystkim nauczycielom składamy serdeczne życzenia wytrwałości, mądrości i satysfakcji z wykonywanej pracy. To wyjątkowe zadanie, które wymaga ogromnego poświęcenia i pasji, ale jest to również praca pełna satysfakcji i radości płynącej z widocznych efektów w postaci wykształconych, mądrych młodych ludzi.

Maria Michalska