Ekopracownia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II e Ujściu

Projekt polega na utworzeniu  pracowni Odnawialnych Źródeł Energii i obejmuje zakup szeregu pomocy dydaktycznych m in. krzeseł, stolików, czujników pogody wraz z akcesoriami, mierników, monitora interaktywnego, laptopa, zestawów demonstracyjnych itp. Na bazie utworzonej pracowni realizowany będzie program edukacyjny dla uczniów szkoły. Powstała pracownia przyczyni się do prowadzenia edukacji OZE oraz da uczniom narzędzia aby lepiej poznali i potrafili zmieniać swoje środowisko lokalne  i otoczenie. Projekt skierowany jest głównie do uczniów i nauczycieli szkoły. Projekt budowy ekopracowni  realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

„EKOPRACOWNIA”

Dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji, w kwocie 74950 zł.